polyurea sprey teras su yalitimi

Polyurea Uygulama Alanları

Dış mekanlarda meydana gelen aşınmalar, deformasyonlar gibi birçok neden zaman içerisinde çeşitli problemlerin zeminini oluşturmaktadır.

Bu nedenle , en iyi izolasyon seçeneklerinin ilk sıralarında yer almakta ve izolasyon alanında büyük bir değişimine ayak atmaktadır.

Polyurea sprey birçok kolaylık sağladığı için günümüzde sık tercih edilmektedir.

Polyurea Sprey Özellikleri.

 • Renklendirilerek uygulanmaya elverişli yapısı
 • Ek yerinin olmaması nedeniyle zaman içerisinde su sızdırmaması
 • Kolay ve hızlı bir şekilde uygulanabilmesi
 • Çok çeşitli alanlara uygulanabilmesi nedeniyle Polyurea sıklıkla tercih edilmektedir.

İzolasyonda yeni yeni sesini geniş kitlelere ulaştırmayı başarmış, başarısını ispatlamış bir yalıtım sistemi olarak büyük ilgi görmektedir. Piyasanın en dayanıklısı olarak adından söz ettirmeyi yaşarmaktadır.

Bununla birlikte Polyurea sprey kolay uygulanması, hızlı kullanılmaya başlanması ile de ilgi görmektedir. Endüstriyel birçok alanda sıklıkla tercih edilmektedir.

Polyurea Sprey İzolasyonu
Polyurea Sprey Kaplama

Evlerin dış mekanları sayılan balkon ve teraslara, aynı zamanda sıvıyla sıklıkla yüz yüze kalan çatılara da uygulama yapılması mümkün olmaktadır.

Şık görünümü ile göze hitap eden Polyurea yalıtım sistemi, görünüşünün yanı sıra oldukça işlevseldir. İşlevselliği sayesinde uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Dış mekanların yüzeylerinde çevresel faktörlere bağlı olarak zaman içerisinde aşınma problemleri yaşanmaya başlar. Bu yüzeylerde meydana gelen en ufak kılcal bir damar dahi su sızdırmasına neden olabilir.

Su sızdırması hem yapıyı çürütecek hem de sürekli damlayarak insanları rahatsız edecek önemli bir cephe sorunudur. Bunu önlemek için en dayanıklı izolasyon malzemesi Polurya sistemidir.

Alışıla gelmiş izolasyon malzemeleri ile bir benzerlik göstermemektedir. Onlar gibi ek yerlerinden döşenerek mekana uygulama yoktur. Polyurea kendisine özgü olan, sprey püskürtme yöntemi ile uygulanır.

Polyurea Sprey
Polyurea Sprey

Bu yöntemin en büyük avantajı hızlı uygulama sağlamasının yanı sıra, izolasyonda ek yeri bulundurmamasıdır. Tüm Polurya tek bir parça olarak düşünülebilir. Bu nedenle geleneksel izolasyonlarda karşı karşıya kalınan ek yerlerinden su sızdırma problemi Polyurea’da yaşanmamaktadır.

İzolasyonda büyük bir inovasyona imza atan Polurya sistemleri yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Hemen hemen kapalı ve açık tüm mekanlarda kullanıma uygundur.

Su sızdırması istenmeyen tüm yüzeylerde, üstelik istenilen şekilde renklendirilerek kolay, hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir. Bununla birlikte kısa bir sürede rahatlıkla kullanılmaya başlanmaktadır.

Kullanım alanları denildiğinde ilk akla, teras ve çatı gelmektedir. Su sızdırma probleminin en sık yaşandığı bu mekanlar kullanım alanlarının ilk sırasında yer almaktadır. terasların yanı sıra balkonlara da uygulama yapılabilmektedir. Polyurea sprey hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Uygulama Alanları

 • Su depoları
 • Havuzlar
 • Dış cephe
 • Gemi ve tekne yüzeyleri
 • Otoparklar
 • Araç kasa kaplamaları
 • Temel perdeleri
 • Banyo gibi ıslak hacimli mekanlar

Zemin kaplamaları gibi çok çeşitli yerlere rahatlıkla uygulanması mümkün olmaktadır. Darbelere,  kimyasallara ve çevresel faktörlere dayanıklılık göstermesi, su geçirmez yapısı nedeniyle Polurya sprey sistemleri, uzun  yıllar kullanılabilecek derecede aşınmazlık ve sızdırmazlık istenilen tüm mekanlarda rahatlıkla kullanıma ve uygulamaya uygundur.

Polyurea Sprey İzolasyonu
Polyurea Sprey Yalıtım

Makalemizi okuduğunuz için teşekkürler bizi sosyal medyada takip etmek için tıklayınız.

Bir Yorum Yaz