Poliüretan Enjeksiyon
Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon Nedir
Poliüretan Enjeksiyon Nedir

 

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan Enjeksiyon

Poliüretan enjeksiyon kimyasalları veya reçineleri kullanılarak su yalıtımı ve güçlendirme uygulamaları yapılan yerlerin başında genellikle tünel, baraj, otopark , asansör boşlukları ve yer altı projeleridir. Betonda oluşan boşlukları , çatlakları gibi problemli bölgelerde negatif yönden gelen suyun durdurulmasında kullanılan en etkili ve garantili uygulama sistemidir. Poliüretan reçine veya kimyasalları kullanılacak uygulamaya göre değişkenlik göstermektedir. Uygulamada poliüretan enjeksiyon reçinesi beton içerisine, kılcal boşluklar veya çatlaklarda reaksiyona geçerek sorunlu bölgede su sızıntısını önleyerek su yalıtımı sağlar. Farklı ürün grupları, çeşitleri olan reçineler sorunlu bölgede uygulama yapılacak alana ve su sızıntısı oranına karşı değişkenlik göstermektedir. Poliüretan enjeksiyon ile su yalıtımı uygulaması küçük veya büyük bir çok yapıya uygulanmaktadır. Tüneller, körü geçişleri, teraslar, asansör kuyuları, havuzlar, otoparklar, bina bodrum katları ve daha bir çok alanda uygulanmakta olan poliüretan enjeksiyon fiyatları, uygulama bölgesinde kullanılan malzemeye, kullanılacak yönteme ve makine büyüklüğüne göre değişim göstermektedir. Büyük tünellerde sızdırmanın bertaraf edilebilmesi için en ideal yöntem olarak söylenebilir. Teras su yalıtımı ve havuz yalıtımı için de etkili bir yöntemdir. Sızdırma yapan ve ilerde sızdırma yapmaya meyilli alanları kapatarak su geçişini tamamen önler. Bina bodrum katlarında ve su depolarında da su sızıntısının nereden geldiği anlaşılmamaktadır. Bu nedenle enjeksiyon ile su yalıtımı yöntemini kesinlikle kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Uygulanır

Firmamız tarafından su yalıtımının en iyi şekilde tamamlanması için kullanmış olduğumuz poliüretan enjeksiyon dolgulu malzemeler, su sızıntısının öncelikle kameralı yüzey görüntüleme cihazlarımızla su çatlaklarının ya da sızıntılarının kaynağını belirlemekle başlar.

Hemen arkasından belirlenen kaynağa poliüretan malzemeler enjekte edilmesi süreci alanında uzman personellerimizce başlatılarak böylelikle su yalıtımında da ustalıkla kullandığımız profesyonel ve teknik bir yalıtım ortaya konulur. Bu da kaliteden kesinlikle ödün vermeyen bir yaklaşımla tamamen kaliteli bir hizmetin her aşamada kullanılmasını sağlayan özelliği oluşturur.

Tümüyle dikkat çeken bu izolasyon safhamızdan da açık ve net olarak anlaşılacağı üzere kaliteli hizmet anlayışımızdan bir an dahi ödün vermeden alanında uzmanlaşmış personellerimizle birlikte üst düzey hizmet garantisine dayanan poliüretan enjeksiyon sistemleri uygulaması yalıtım izolasyon çalışmalarımız sürdürülmektedir.

Poliüretan enjeksiyon su ile reaksiyona girerek poliüretan köpük oluşturur.  Oluşan poliüretan köpük, suyun geldiği alanda şişerek, suyun sızmasını engeller. Beton ve çatlak alanların takribi eşit oranda ortalama 30 cm aralıklarla betona 45 derece eğik olarak paker dübellerin takılması için delikler açılır. Açılan dübel delikleri hava basılarak içersinde olan mevcut olan tozdan arındırılır ve sonrasında çelik paker dübeller çakılarak sızdırmazlık contaları içerde sıkışacak oranda civata başından sıkılır,  sonrasında enjeksiyon yapılmak üzere basınçlı şekilde Poliüretan Enejekte edilir. Enjekte edilen Poliüretan diğer dübel deliklerinden gelene kadar gönderimine devam edilir. Enjekte edilen poliüretan ın reaksiyona başlama süresi su ile temas ettikten sonra 30 sn dir. Enjekte edilen poliüretan ın şişme süresi işe 60 sn dir. Betonlardan sızan su, poliüretan enjeksiyon hammaddesi ile temas ettiği anda kendi hacminin 30-40 katı şişerek suyu dışarı atar ve bütün su kaçıran kılcal damarları kalıcı olarak tıkar.

Fiyatlandırma

Poliüretan enjeksiyon fiyatları uygulanacak şantiyenin koşullarına göre kullanılacak ortalama sarfiyata göre ciddi değişkenlik göstere bilmektedir. Uygulama alanın görülmesi yerinde keşfedilmesi , doğru malzeme seçiminin yapılması için teknik ekibimizden destek alabilirsiniz. Poliüretan enjeksiyon uygulamasını tüm yapılarda su kaçak ve sızıntının önlemesinde suyun geldiği yönden müdahele edilmeyecek durumda olan tüm beton ve yapılarda sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. En iyi fiyatı almak için mutlaka zemin keşif yapılması gerekmektedir. Fiyat teklifi almak soru ve görüşlerinizi belirtmek için hemen bizimle iletişime geçin.

Teknik özellikler

 1. Enjekte edildikten sonra su ile reaksiyona girerek şişer.
 2. Genel olarak iki bileşenden oluşur.
 3. Tek kompenat haline getirilerek kullanılabilir.
 4. Sıvı olduğundan tüm çatlakları doldurur.
 5. Su ile temas halinde sıvı halinden yaklaşık 15 katı genleşir.
 6. Esnektir çatlak ve boşluk içerisinde çalışabilir.
 7. Reaksiyon hızı (köpük oluşumu), reçine karışımı arttırılarak arttırılabilir.
 8. Esnektir çatlak ve boşluk içerisinde çalışabilir.

Uygulama Alanları

 1. Tünellerde
 2. Madenlerde
 3. Barajlarda
 4. Arıtma tesislerinde
 5. Su depolarında
 6. Temel ve Perdelerde İçeriden
 7. Asansör Kuyularında
 8. Köprü ve Viyadüklerde

Fiyat teklifi almak soru ve görüşlerinizi belirtmek için hemen bizimle iletişime geç.
Kayra Yalıtım ailesi olarak bizi sosyal medyada takip etmek için buraya tıklayınız.