Polyurea Sprey Gemi Kaplaması

Polyurea Sprey Gemi Kaplaması

Su yalıtımı, en önemli yalıtım sistemlerinden biridir. Bunun nedeni ise su yalıtımı yapılmayan binalarda kötü kokuların ve nem oluşmasının önüne geçilemez ve suyun bu olumsuz etkileri binalara zarar vererek hem ekonomik açıdan hem de bina ömrü açısından zarara sokar.

Aynı şekilde, söz konusu gemiler olduğunda da su yalıtımı çok büyük önem teşkil eder. Gemilerde izolasyon sistemi sağlandığı takdirde ses, gürültü ve su akıntısı gibi problemlerin oluşması engellenir.

Özellikle gemiler için çok daha büyük sorunlar doğurabilecek durumların oluşmaması için yapılan su yalıtım sisteminin kaliteli olması ve kaplamanın titizlikle yapılması önem teşkil eder.

Bu yalıtım ve kaplama için de %100 oranında uzun ömürlü bir su yalıtımı sağlayan polyurea sprey uygulaması tercih edilebilir.

Polyurea Sprey Kaplama Sistemi Nedir?

Polyurea sprey gemi kaplaması sistemi, gemiler için son derece iyi bir su yalıtımı sağlayan bir yalıtım uygulamasıdır. Polyurea sprey, A ve B şeklinde iki bileşenli bir püskürtme yöntemidir.

Bu yöntem herhangi bir ek yeri barındırmaz. Sprey içerisinde bulunan kimyasal maddeler nedeniyle çok hızlı bir şekilde donar. Bu özelliği nedeniyle yaklaşık 3 saniye gibi bir sürede reaksiyona giren uygulamanın elle karıştırılması ve uygulanması pek mümkün değildir.

Bu nedenle bir yalıtım cihazı sayesinde uygulanması gerekir. Aynı şekilde, değişime uğrama süresi kısa olduğu için uygulandığı alanın 15 dakika gibi kısa bir sürede tekrardan kullanılmasına olanak sağlar.

Polyurea spreyin teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse, %400 gibi yüksek bir esnekliğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. Çatlak, yüksek aşınma ve darbe gibi sorunlara karşı oldukça dayanıklıdır.

Çok yüksek veya çok düşük sıcaklıkta bile yüksek dayanıklılık sağlar ve esnek yapısını korur. Bunun dışında, solventlere, asitlere, kimyasallara ve UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır.

Uygulandığı yüzeylerde pürüzsüzlük sağlayan polyurea sprey, yüzeylere mükemmel bir şekilde yapışır.

Gemiler için Polyurea Kaplaması

 

Her türlü deniz taşıtı için su yalıtımı oldukça önemlidir. Gemiler için konuşmak gerekirse, ısı yalıtımı yapılan gemiler, asitli ve tuzlu ortamlara dayanıklı hale gelirler.

Bu nedenle de bakteri bulundurmazlar ve koku yapmazlar. Bu koruyucu özelliklere sahip olmak içinse gemilerde kullanılacak kaplama sistemi özenle seçilmelidir.

Deniz taşıtları ve dolayısıyla gemiler için en yüksek korumayı sağlayan izolasyon sistemi son teknoloji bir sistem olan polyurea sprey kaplamasıdır. Diğer kaplama sistemleriyle karşılaştırıldığında polyurea kaplaması, gemilerin yüzeylerinde oluşabilecek ve gemiyi kötü etkileyecek herhangi bir dış etkenin veya deformasyonun oluşmasını yüksek oranda en aza indirir.

Gemilerde polyurea sprey kaplaması haricinde daha düşük maliyetli yalıtım sistemi kullanıldığı zaman yüksek bir koruma sağlanması beklenemez.

Aynı zamanda, bu sistemler kullanıldığında yapılan uygulamalar uzun vadeli olmaz ve tamirleri de oldukça zor olabilir. Bu tür problemlerin gemilerde oluşmaması için son teknoloji yalıtım ürünü olan polyurea sprey kullanılması gerekir.

Gemilerin su yalıtımı için vazgeçilmez olan polyurea, yalıtıma ihtiyaç duyulan her bölmede kullanılabilir. Bunun nedeni ise ahşap ve metal gibi farklı yapılardaki yüzeylere tutunabilmesidir.

Polyurea sprey gemi kaplaması uygulanacak yüzey için gemide temizlik ve zımpara yapılması gibi birtakım ön işlemler mevcuttur.

Bu işlemden sonra uygulamaya geçilir ve çok hızlı bir kuruma sağladığı için gemi kısa bir süre içerisinde kullanılmaya hazır hale gelir.

Polyurea Sprey Gemi Kaplamasının Avantajları Nelerdir?

Polyurea su yalıtım uygulamasının gemiler için birçok avantajı bulunmaktadır. Gemilerde polyurea kaplaması kullanıldığı taktirde yüksek oranda dayanıklılık sağlanmış olur.Bu nedenle, geminin dış yüzeyinde herhangi bir küf, çürüme ve korozyon oluşumu engellenir. Aynı zamanda darbelere karşı da dayanıklı hale gelir. Uygulama sonrasında gemi yüzeyinde pürüzsüzlük sağlamakla kalmayıp kaymaz taban oluşturur.Polyurea kaplamasının gemiler için bir diğer önemli avantajı ise gemi yüzeyine yapışabilen midye ve yosunları azaltmasıdır.

Bu anlamda kaplama yapılan alanın temizlenmesi çok daha uygun bir hale gelir.Yapılan polyurea sprey gemi kaplaması deniz suyu ile temasa geçtiğinde herhangi bir bozulma veya ayrışma yapmaz.Ayrıca bu kaplamanın yüzeye uygulanmasından sonra balık ile bir temas söz konusu olduğunda sağlık açısından bir sorun teşkil etmemektedir.Yüzeylere pürüzsüz bir kaplama sağlayan polyurea, bahsedilen tüm avantajlarına bakıldığında mükemmel bir su yalıtımı sağladığından dolayı gemiler için vazgeçilmez bir yalıtım ürünüdür.

Fiyat teklifi almak soru ve görüşlerinizi belirtmek için bizimle iletişime geçin.
Kayra Yalıtım ailesi olarak bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.