poliüretan sprey ile soğuk hava deposu zemin izolasyonu
poliüretan sprey ile soğuk hava deposu zemin izolasyonu
soğuk hava deposu yalıtımı
soğuk hava deposu yalıtımı
poliüretan sprey zemin kaplama
poliüretan sprey zemin kaplama
poliüretan sprey soğuk hava deposu yalıtımı
poliüretan sprey soğuk hava deposu yalıtımı

Poliüretan soğuk hava deposu yalıtımı

Soğuk Hava Depolarında yüksek enerji verimliliğini sağlamak için yapısal olarak ısı yalıtım detayı eksiksiz yerine getirilmelidir.Soğutmak için harcadığımız enerji maliyeti  ısıtmak için harcadığımız enerji maliyetinden daha fazladır.Bu nedenle doğru yalıtım malzemesi kullanmak kullandığımız yalıtım malzemesinin buhar kesici özellğinin bulunmasına ihtiyaç vardır.

Sprey Köpüğün ısı yalıtım özelliği yoğunluğunun 40 dansite olması,basma mukavemetinin yüksek olması,ekyersiz bir bütün halinde uygulanabilmesi,%100 aderans ile zemine yapışması  ve ısı iletkenlik değerinin 0.017 olması gibi özellikleri sayesinde soğuk hava depoları için mükemmel bir üründür.

Sprey Poliüretan Köpük Soğuk Hava Depolarında kullanım ve iklim koşullarına göre 8cm den başlayarak 15 cm ye kadar uygulama yapılmak mümkündür.

SOĞUK HAVA DEPOSU POLİÜRETAN SPREY UYGULAMASI

Panel uygulaması ile oluşturulan Soğuk Hava Depolarında oluşan ekyerleri ve vida deliklerinin çokluğu nedeni ile ısı köprüleri oluşmakta bu nedenle depo içerisindeki havanın belli derecede kalabilmesi için yüksek değerde enerji ve dolayısıyla mali kayıplar yaşanmaktadır. Oysa İzobedel Sprey Köpük uygulaması ile projelendirilen Soğuk Hava Depolarının ısı yalıtımı uygulamaları hızlı, etkin ve tasarrufludur.

Sprey Poliüretan Köpük Soğuk Hava Deposu Yalıtımı Nasıl Uygulanır

Metal aksam veya beton kullanılarak soğuk hava deposu için inşa edilen alanın İzobedel Sprey Poliüretan Köpük ısı yalıtımı uygulaması; Mobilizolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı Poliüretan Köpük malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile metal aksam veya beton yüzeyine püskürtme olarak istenilen kalınlıkta uygulanması şeklindedir.

Sprey Poliüretan Köpük Soğuk Hava Deposu Yalıtımı Uygulama Avantajları

Püskürtme Poliüretan Köpük su ile temasında bozulmaz ve uygulandığı yerden ayrışmaz. Asit, baz ve tuzlu ortamlara dayanıklıdır. Sprey Poliüretan Köpük bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz, gıda ürünleri ile temasında sağlık açısından hiçbir sakınca ihtiva etmez. Çürümez, uzun ömürlü ve çevre dostudur.

Sprey poliüretanın her alanda uygulanabilen bir özelliği vardır. Borular, tanklar , özel amaçlı mukavva ve benzeri buzlu tasıma kutuları. Sprey poliüretan,Tank ve Boru Yalıtımı izolasyonunda da her türlü projeye uygulama desteği ve imkanı sağlar.Borulardan geçen; akıcı, yanıcı, gıdasal vb. maddelerin soğuma ve ısınmasın engelleyerek metodik aktarma şartlarını oluşturur.Kullanım yoğunluğu az da olsa özel istek üzerine mesafesi ne olursa olsun yollanacak kolilerin iç ve dış yüzeyleri sprey poliüretanla kaplanarak buzlu tasıma dahi yapılabilir.. Örneğin; balık yumurtası ve kan torbaları, organ nakli ve özel muhafazalar için kullanılmaktadır.