Poliüretan Sprey ile Çatı Arası Zemin İzolasyonu

Çatı arası zemin poliüretan sprey uygulaması sprey poliüretan köpük uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama detaylarından biridir. Çatılar, evlerimizin soğuk ve sıcak hava koşullarından en çok etkilenen yüzeyleridir. Yalıtımsız bir çatı binamızın ortalama % 25 ısı kaybını oluşturur. Buda ciddi bir enerji kaybına sebeb olmaktadır. Sprey poliüretan köpük çatı arası zemin uygulamasında ek yerinin olamaması, çatı saçak noktalarındaki hava boşluklarını doldurması, çatı dikme etraflarında dolgu yaparak ısı yalıtım verimliliğini artırması, bakteri, böcek ve haşere barındırmaması en büyük özelliğidir. Çatı arası zemin uygulamasında zemindeki bütün toz temizlendikten sonra Sprey poliüretan köpük uygulamasının yapılması sağlıklı bir yalıtım için en önemli faktördür. Sprey poliüretan köpük uygulamasını yaptırdıktan sonra çatı arası ısı yalıtımını bir daha hiç düşünmeyeceksiniz.

Poliüretan Sprey Köpük Çatı Arası Zemin İzolasyonu
Poliüretan Sprey Köpük Kapalı Çatı Arası Zemin İzolasyonu

Poliüretan Sprey Köpük Kapalı Çatı Arası Zemin Uygulaması

Poliüretan sprey köpük izolasyon uygulamaları arasında başlıca ve en çok tercih edilen uygulama çeşitlerinden biridir. Çatılar, evlerimizin soğuk ve sıcak hava koşullarından en çok etkilenen yüzeyleridir. Yalıtımsız ve izolasyonsuz bir çatı binamızın % 30 ısı kaybını oluşturur. Buda büyük bir ısı kaybına neden olur.  Poliüretan sprey köpük kapalı çatı arası zemin uygulamasında, ek yerinin olmaması, çatı saçak noktalarındaki hava boşluklarını doldurması, çatı dikme etraflarında dolgu yaparak ısı yalıtım verimliliğini artırması , ısı kaybını önlemesi , bakteri, böcek ve haşere barındırmaması en büyük özelliklerinden birisidir. Çatı arası zemin uygulamasında zemindeki bütün toz temizlendikten sonra poliüretan sprey köpük uygulamasının yapılması sağlıklı bir izolasyon ve yalıtım için en önemli faktördür. Poliüretan köpük uygulamasını yaptırdıktan sonra çatı arası ısı yalıtımını bir daha hiç düşünmeyeceksiniz.

Poliüretan Sprey Köpük Kapalı Çatı Arası Zemin İzolasyonu
Poliüretan Sprey Köpük Çatı Arası Zemin İzolasyonu

Poliüretan Sprey Köpük Avantajları

• Hava geçişini önler.

• Su yalıtımı ve ses yalıtımına olanak sağlar.

• Böcek, haşere barındırmaz ve anti bakteriyeldir.

• Su ile temasında bozulmaz, çürümez ve koku yapmaz.

• Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar.

Poliüretan ve Polyurea Uygulamalarının Çatı Arası Zemin Uygulamasındaki Önemi

Çatı ve teraslar iklim koşulları ve diğer etkenlere direk maruz kalırlar ve çabuk yıpranırlar. Poliüretan ve Polyurea ile kaplama suretiyle yapılan Çatı ve teras izolasyonu sadece ısı, su, nem ve ses gibi istenmeyen faktörleri yalıtmakla kalmaz, yapıyı tüm dış etkenlere karşı önler ve korur. Önemli ve kullanışlı bir izolasyon türü olarak görülen Poliüretan ve Polyurea ile kaplama yapıldığında çatı arası zemin izolasyonunda mükemmel yalıtım sağlar.